TEXTPREKLAD.COM

  • Homepage
  • »
  • V
  • »
  • velozes e furiosos – round round

Interpret: velozes e furiosos - Název: round round 

Písňové texty a překlad: velozes e furiosos - round round Níže najdete písňové texty s překladem po straně! Na naší stránce najdete taky mnohem víc písňových překladů od velozes e furiosos! Podívejte se na náš archív a jiné písničky, např. klikněte na písmeno v od velozes e furiosos a podívejte, jaké další písničky od velozes e furiosos máme v našem archívu, např. round round.

Původní

We go round, round, round, round. Everywhere that I go, people know me by the way I flow. I keep it moving in the right direction. And everyday you know that's how I'm living. It's alright. Round round, get around, I get around (it's alright). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Round round, get around, I get around (it's alright). Downtown boogie down, I get around. . Round where we go where we looking for hos. We line up and knock ‘em down it's like tic tac toe. We on a roll spitting flows every day of the week. We might not got alotta dough but we get paid by the freak. We move it east different cities, different girls, different titties. and we get ‘em by the dozens call 'em groupie committees. We getting busy like bone all up in college dorms. If you ainÂ’t takin' us home then you can leave us alone. . Everywhere that I go, people know me by the way I flow. I keep it moving in the right direction. And everyday you know that's how I'm living. It's alright. Round round, get around, I get around (it's alright). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Round round, get around, I get around. We go round, round, round, round. . Two kids at the Usher show digging for change. Saving up to buy an aeroplane to take us away. My crew has been around the block so all the girls know my game. Plus my milk money is s-s-s-sour way past the date. So if you know where we can grow a pound of ?grode? to roll. Rock a show in Tokyo and kick a foot on my O. Put the O wit Oreo we O the power of soul. Round and round we go but where we stop nobody knows. . It's alright. Round, round, get around, I get around (it's alright). Downtown, boogie down I get around (it's alright). Round, round, get around, I get around (it's alright). Downtown, boogie down, I get around. . Yo, come and get it come and check it see what we got. We about to set it bout the record making you hop. Out ya shoes out ya socks getting hot off the pot. So stay in tune please don't move and keep the station on lock. Cause we fly around the room so hold it down while we gone. Haven't been home in a minute and my head's getting low. I'll be back but gone tomorrow with the wind in the blows. I'm going to rock the microphone 'til I'm a hundred years old. . Everywhere that I go, people know me by the way I flow. I keep it moving in the right direction. and everyday you know that's how I'm living. It's alright. Round round, get around, I get around (it's alright). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Round round, get around, I get around. We go round, round, round, round. . It's alright (it's alright). It's alright (it's alright). It's alright (it's alright). It's alright (it's alright)

překlad

Chodíme pořád dokola, dokola, dokola, dokola. Všude, kam přijdu, mě lidé poznají podle toho, jak plynu. Udržuji je v pohybu správným směrem. A každý den víte, že takhle žiju. Je to v pořádku. Kolem dokola, dokola, dokola, dokola (je to v pořádku). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Kolem dokola, kolem dokola, kolem dokola (je to v pořádku). Downtown boogie down, I get around. . Kolem, kam jdeme, kde hledáme děvčata. Postavíme se do řady a srazíme je k zemi, je to jako tic tac toe. We on a roll spitting flows every day of the week. Možná nemáme moc peněz, ale dostáváme zaplaceno od zrůdy. Stěhujeme se na východ, různá města, různé holky, různé kozy. a dostáváme je po tuctech, říkáme jim groupie committees. Na kolejích jsme zaneprázdnění jako kosti. Jestli si nás nevezmete domů, tak nás můžete nechat na pokoji. . Všude, kam přijdu, mě lidi poznají podle toho, jak se pohybuju. I keep it moving in the right direction. A každý den víte, že takhle žiju. Je to v pořádku. Kolem dokola, kolem dokola, kolem dokola (je to v pořádku). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Round round, get around, I get around. Jedeme dokola, dokola, dokola, dokola. . Dvě děcka na Usherově koncertě kopou za drobné. Šetříme na letadlo, které nás odveze pryč. Moje parta už to má za sebou, takže všechny holky znají moji hru. Navíc moje prachy na mlíko jsou už dávno prošlý. Takže jestli víte, kde by se dalo vypěstovat kilo "grode?" na válení. Rozjeď show v Tokiu a kopni nohu na moje O. Put the O wit Oreo we O the power of soul. Kolem a kolem jdeme, ale kde se zastavíme, nikdo neví. . To je v pořádku. Kolem dokola, kolem dokola, obcházet, obcházím (je to v pořádku). Downtown, boogie down I get around (it's alright). Dokola, dokola, dokola, dokola, dokola (je to v pořádku). Downtown, boogie down, I get around (v pořádku). . Yo, come and get it come and check it see what we got. We about to set it bout the record making you hop. Out ya shoes out ya socks getting hot off the pot. So stay in tune please don't move and keep the station on lock. Cause we fly around the room so hold it down while we gone. Už dlouho jsem nebyl doma a v hlavě se mi dělá špatně. Vrátím se, ale zítra budu pryč s větrem v zádech. Budu houpat mikrofonem, dokud mi nebude sto let . Všude, kam přijdu, mě lidé poznají podle toho, jak plynu. Udržuju je v pohybu správným směrem. a každý den víš, že takhle žiju. Je to v pořádku. Round round, get around, I get around (it's alright). Downtown boogie down, I get around (it's alright). Round round, get around, I get around. Jedeme dokola, dokola, dokola, dokola. . Je to v pořádku (je to v pořádku). Je to v pořádku (je to v pořádku). Je to v pořádku (je to v pořádku). Je to v pořádku (je to v pořádku).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

© 2021 - Textpreklad.com