TEXTPREKLAD.COM

  • Homepage
  • »
  • J
  • »
  • jay z – intro hand it down

Interpret: jay z - Název: intro hand it down 

Písňové texty a překlad: jay z - intro hand it down Níže najdete písňové texty s překladem po straně! Na naší stránce najdete taky mnohem víc písňových překladů od jay z! Podívejte se na náš archív a jiné písničky, např. klikněte na písmeno j od jay z a podívejte, jaké další písničky od jay z máme v našem archívu, např. intro hand it down.

Původní

Sorry boys... but all the money in the world couldn't bring me back again. Lay down, lay down. Gonna stretch my mic out in Ponce Funeral Home on Marcy. All those new niggaz stop there. but a lot later than a whole gang of people thought. The last of the real hustlers, well. maybe not the last. Bleek's gonna be a good rapper. New, IMPROVED Jay-Z. I quit. I'm retirin. Ain't enough money in THIS game, to keep me around. Sorry Big, I tried. Honest. Can't go with me on this ride though. I'm callin the shots. The bar's closing. Where we going to for breakfast?. Roc-a-Fella y'all. OKAY, I'M RELOADED!. "Bringin the drama" "Tryin to come up in the game". "Marcy". "Had a couple of dollar signs to my name". "Roc-a-Fella y'all". "One of the best!". "Waitin for my day to come". "Just give me the word". [Memphis Bleek]. Nah this ain't Jigga it's your lil nigga Bleek. Reportin to these motherfuckers live from the street. Game I peeped those, my mind so advanced. At nine I used to geese hoes for Easter clothes. Peep the steez, I represent for all those. with 28 grams, on a come-up tryin to creep the keys. Large niggaz told me park the car, keep the keys. Find a hoodrat and creep to Mickey D's. First gun two bullets, niggaz know I do pull it. Niggaz tryin to kill me dog, who wouldn't?. Screw Gooden, I pitch in the PJ's. Lit off the EJ, I split Dutchies with my ring finger. You find a bitch that don't be cream, bring her. Last seen with Bing, he got dropped between us. Shit is constant, that's why I pack the. Johnson and Johnson for the nonsense who wants it?. I go to sleep with a picture of a Porsche on my wall. Man I'm tryin to come up on y'all. Get one up on y'all, that's why I hustle in these streets. from sundown to sunup on y'all. Mama said keep bullshittin they'll kill you dead. One week of this hustlin brought a living room set. Went to ? D's, niggaz mad, veins out. Copped the Jordan's, two weeks before they came out. Flashy, fly little nigga. Nosy bitch from the third floor like "Why little nigga?". Bitch please, twist the trees. Took a long pull, like bitch to breathe. That's my answer, life's like cancer. And I'm serious. "Waitin for my day to come".

překlad

Je mi líto, chlapci, ale ani všechny peníze světa by mě nedokázaly vrátit zpátky. Lehni si, lehni si. Natáhnu si mikrofon v pohřebním ústavu Ponce na Marcy. Všichni ti noví negři se tam zastaví. ale mnohem později, než si celá parta lidí myslela. Poslední z opravdových hustlerů, no. možná ne poslední. Bleek bude dobrej rapper. Nový, vylepšený Jay-Z. Končím. Odcházím do důchodu. V týhle hře není dost peněz, aby mě to udrželo. Promiň, Bigu, snažil jsem se. Upřímně. Ale na téhle jízdě se mnou nemůžeš jet. Já rozhoduju. Bar se zavírá. Kam půjdeme na snídani? Do Roc-a-Fella. DOBŘE, JSEM NABITEJ! "Bringin the drama" "Tryin to come up in the game". "Marcy". "Had a couple of dollar signs to my name". "Roc-a-Fella y'all". "Jeden z nejlepších!". "Čekám, až přijde můj den". "Just give me the word." [Memphis Bleek]. Ne, tohle není Jigga, to je tvůj negr Bleek. Hlásí se těmhle zmrdům živě z ulice. Game I peeped those, my mind so advanced. V devíti letech jsem husy za velikonoční oblečení. Peep the steez, I represent for all those. with 28 grams, on a come-up tryin to creep the keys. Large niggaz told me park the car, keep the keys. Najít si hoodrat a jít k Mickey D's. První pistole, dvě kulky, negři vědí, že to vytáhnu. Niggaz tryin to kill me dog, who would not?. Kašlu na Goodena, jdu do pyžama. Zapálím EJ, rozdělím Dutchies prsteníčkem. Když najdeš čubku, co není smetana, přiveď ji. Naposledy jsem ho viděl s Bingem, spadl mezi nás. Sračky jsou neustálé, proto balím. Johnson a Johnson za ty nesmysly, kdo to chce. Chodím spát s obrázkem porsche na zdi. Člověče, snažím se na vás přijít. Get one up on y'all, that's why I hustle in these streets. from sundown to sunup on y'all. Máma říkala, že když budeš dál kecat, zabijou tě do mrtě. Týden tohohle šílení mi přinesl obývákovou sestavu. Šel jsem do ? D's, niggaz mad, veins out. Koupil jsem Jordan's, dva týdny předtím, než vyšly. Flashy, fly little nigga. Vlezlá děvka ze třetího patra: "Proč malej negr?". Děvko, prosím, zkroutit stromy. Dlouho tahal, jako by se mrcha chtěla nadechnout. To je moje odpověď, život je jako rakovina. A to myslím vážně. "Čekám, až přijde můj den".

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

© 2021 - Textpreklad.com