TEXTPREKLAD.COM

Interpret: akon - Název: push push 

Písňové texty a překlad: akon - push push Níže najdete písňové texty s překladem po straně! Na naší stránce najdete taky mnohem víc písňových překladů od akon! Podívejte se na náš archív a jiné písničky, např. klikněte na písmeno a od akon a podívejte, jaké další písničky od akon máme v našem archívu, např. push push.

Původní

Oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh!. Kat DeLuna. And Akon. Yeah-oh!. Konvict. I see you dancing with every girl. (Eh!). Looking for someone to rock your world. (Yeah!). I'm checking your body. It's looking right. (Eh!). Boy I can tell that you go all night. (Yeah!). Sweet boy, I just wanna be your fantasy boy. If you want it boy you gotta. Push, push, push baby. Don't stop for a minute. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. I said push, push baby. Take it to the limit. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Push it baby just the way I like. (You know I want it). Pick me up and take me for a ride. (You know I want it). Sexy body don't you wanna turn me out. (You know I want it). When I hop into it. Take me to the crowd. Oh-oh-oh-ohh!. Sweet boy, I just wanna be your fantasy boy. If you want it boy you gotta. Push, push, push baby. Don't stop for a minute. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. I said push, push baby. Take it to the limit. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. It's like I won this lottery. Which I about to go get my claim on. Damn you look like the perfect picture. About to go get my frame on. Looking like the type I've been searching. To put my last name on. Come on closer with your umbrella. 'Cause you're about to get rained on. Clap it up baby keep on clapping. Back it up by the way you're stacking. Kat DeLuna's now the captain. Akon wanna know what's cracking. Push, push, push baby. Don't stop for a minute. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. I said push, push baby. Take it to the limit. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Push, push, push baby. Don't stop for a minute. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. I said push, push baby. Take it to the limit. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. (Come on!). Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!

překlad

Oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh!. Kat DeLuna. A Akon. Jo-jo!. Konvikt. Vidím tě tančit s každou holkou. (Eh!). Hledáš někoho, kdo by otřásl tvým světem. (Jo!). Prohlížím si tvé tělo. Vypadá správně. (Eh!). Chlapče, můžu říct, že jdeš celou noc. (Jo!). Milý chlapče, chci být jen tvůj vysněný chlapec. Jestli to chceš, chlapče, musíš. Tlač, tlač, tlač, zlato. Nepřestávej ani na minutu. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Řekl jsem tlač, tlač, zlato. Vezmi to na maximum. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Tlačte na to, zlato, přesně tak, jak se mi to líbí. (Víš, že to chci). Zvedni mě a vezmi mě na projížďku. (Víš, že to chci). Sexy body don't you wanna turn me out. (You know I want it). Když do něj naskočím. Vezmi mě do davu. Oh-oh-oh-oh!. Sladký chlapče, chci být jen tvůj vysněný chlapec. Jestli to chceš, chlapče, musíš. Tlačit, tlačit, tlačit, baby. Nepřestávej ani na minutu. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Řekl jsem tlač, tlač, zlato. Vezmi to na maximum. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Je to, jako bych vyhrál v loterii. Kterou se chystám jít vyzvednout. Sakra, vypadáš jako dokonalý obrázek. Za chvíli si půjdu pro rámeček. Vypadá jako typ, který jsem hledal. Abych si na něj mohl dát své příjmení. Pojď blíž s deštníkem. Protože na tebe bude pršet. Tleskejte, baby, a nepřestávejte tleskat. Podpoř to tím, jak se skládáš. Kat DeLuna je teď kapitánkou. Akon wanna know what's cracking. Tlač, tlač, tlač, baby. Nezastavuj se ani na minutu. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Řekl jsem tlač, tlač, zlato. Vezmi to na maximum. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Tlač, tlač, tlač, zlato. Nepřestávej ani na minutu. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. Řekl jsem tlač, tlač, zlato. Vezmi to na maximum. Oh-oh, oh-oh, ooh-oh-oh, oh-oh-oh!. (No tak!). Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!. Oh-oh-oh-oh, oh-oh-oh-oh!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

© 2021 - Textpreklad.com